A Fehérliliom Népfőiskola az 1902-ben alapított katolikus népiskola két épületét foglalja magába, melyeket a főbejárat újépítésű része köt össze. Az iskolában egészen 1993-ig oktattak, majd az ifjúság vette birtokába a területet és Ifjúsági Műhely néven színvonalas programokat és változatos klubfoglalkozásokat szerveztek. Az elmúlt 120 évben kiemelten fontos, meghatározó szerepet töltött be az épületegyüttes Kondoros és környéke kulturális és közösségi életében, mely most méltóképpen teljesedik ki a Fehérliliom Népfőiskola tevékenységével.
A Népfőiskola hiánypótló, kultúraközvetítő, identitásformáló és közösségteremtő funkciója mellett, szálláshely-szolgáltatóként, vendéglátóként is megjelenik, valamint gyógynövényturisztikai tevékenységével gazdaságélénkítő szerepet is hivatott betölteni nem csak Kondoros, de a környező települések életében is. Tudásbázisként és találkozási pontként szolgál, ahol minden generáció számára biztosított az aktív szabadidőtöltés, a művelődés és a tanulás lehetősége, a művészeti teremtő szemlélet megismerése, valamint a kreativitás kibontakoztatása, fejlesztése. A Népfőiskola Kárpát-medencei szinten képviseli a Nemzeti Művelődési Intézet által életre hívott „ASzakkör – Tudásunkkal kézen fogva a közösségekért” program szakmai és módszertani értékeit, emellett a Csernus Tibor nevét viselő kávézó a festőművész legszebb, reprodukált alkotásainak állandó kiállítótere is egyben.
A Fehérliliom Népfőiskola alapító tagja a 2021-ben létrejött Kárpát-medencei Népfőiskola Hálózatnak. Célja, hogy járási népfőiskolaként mind Kondoroson, mind pedig a hozzá tartozó települések (Békésszentandrás, Csabacsűd, Csárdaszállás, Csorvás, Gádoros, Gyomaendrőd, Hunya, Kamut, Kardos, Kétsoprony, Murony, Nagyszénás, Örménykút, Szarvas) vonatkozásában módszertani központként funkcionáljon, emellett a helyi kulturális igények kielégítésének is eleget tegyen, ezáltal a térség egyik legjelentősebb kulturális bázisintézménye legyen.
A közművelődési szolgáltatások, a szakköri programok és képzések mellett a Népfőiskola egyik legmeghatározóbb helyszíne a Jófüvek Kertje és a mellette található Béres Lajos Gyógynövényház, amelyekhez különböző gyógynövényturisztikai programok, gyógynövénytermesztéssel és felhasználással kapcsolatos előadások, workshopok, képzések és változatos szolgáltatások is tartoznak. Hosszútávú célja, hogy a jövőben országos szinten is jelentős, kiemelt turisztikai célponttá váljon a gyógynövénytermesztés és felhasználás vonatkozásában egyaránt.
Mindemellett a Fehérliliom Népfőiskola szálláshely-szolgáltatóként is megjelenik a településen. Vendégszállója 9 gyógynövény ihlette szobában összesen 43 férőhellyel várja a látogatókat. Célja, hogy valamennyi, változatos utazási céllal érkező vendég számára megfelelő szálláshelyet kínáljon.
További szolgáltatásként a Népfőiskola lehetőséget biztosít családi és üzleti események megvalósítására is. Bérelhető helyiségei alkalmasak esküvők, baráti találkozók, céges rendezvények, konferenciák, művészeti előadások számára.
A Fehérliliom Népfőiskola hangstúdiója és Ónodi Henrietta táncterme amatőr előadók, csoportok jelentkezését is várja, terembérleti lehetőséget biztosítva a néptánc, a társastánc és egyéb modern táncok elsajátítására, valamint zenei felvételek elkészítésére is.
Kívánjuk, hogy a Fehérliliom Népfőiskola egy olyan közösségi térré váljon, melyben mindenki otthonra találhat. Vegyük birtokba helysiégeit, ahogyan tették azt hosszú évekkel ezelőtt az iskolások és tanáraik, majd az ifjúsági klubok tagjai. Legyen életünk jelentős, boldog pillanatainak meghatározó színhelye, falait töltsék meg élettel vidám gyermeki kacajok, önfeledt baráti összejövetelek, heves szakmai viták és tudásátadó képzések hangjai.